Zobacz również

Orteza Walker na złamania, stłuczenia i zwichnięcia

Dodano: 2017-09-22 Przez: admin


 
Dostępne na rynku ortezy mają bardzo szerokie zastosowanie w lecznictwie ortopedycznym. Ze względu na lekki materiał, z jakiego są wytwarzane, jak również świetne rozwiązania techniczne oraz na swoją funkcjonalność stają się znakomitą alternatywą dla tradycyjnego  gipsu.
 
Orteza dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu używana jest w różnych przypadkach. Zarówno doskonała jest, jako stabilizator kręgosłupa, jak również przy złamaniach, zwichnięciach, naciągnięciach ścięgien, czy stłuczeniach kończyn górnych, jak i dolnych, stabilizatory pod postacią ortez tj. Orteza walker to osiągniecie techniczne, które z pewnością wpływa na funkcjonalność pacjentów służby zdrowia. Ortezy są dobrym rozwiązaniem zarówno dla dzieci, dorosłych, jak również osób starszych, którym ciężko jest się poruszać i funkcjonować również bez usztywniaczy, a co dopiero w ciężkim, niewygodnym, nieoddychającym gipsie. Szczególnie jak trzeba w nim wytrzymać od sześciu do ośmiu tygodniu, kiedy się pocimy jest to koszmar. Orteza walker jest tym, czego poszukiwaliśmy przez lata. W tym momencie można ją bez problemu zakupić w stacjonarnych sklepach medycznych i profesjonalnych sklepach wirtualnych oraz na stronach producentów.
 
Refundacja z NFZ a ortezy
Ponieważ stabilizatory w formie ortez są już refundowane przez NFZ można bez problemu kupić ortezę niewielkim kosztem. Za gips nie płacimy nic, natomiast za ortezę możemy po refundacji zapłacić kilkadziesiąt złotych. Niemniej jednak biorąc pod uwagę wygodę ortezy tj. Orteza walker, jak również jej funkcjonalność z pewnością warto decydować się na nią o ile specjalista nie będzie miał żadnych zarzutów do wybrania takiej opcji stabilizatora.
 
Złamania, skręcenia a brak odtarć w usztywniaczach
Z pewnością niejednokrotnie my, albo ktoś z rodziny miał nogę, rękę w gipsie. Niewygodny gips, ciągłe swędzenie skóry pod nim, odparzenia, nie mówiąc już o ciężarze, jaki trzeba dźwigać sprawił, że mieliśmy bardzo zniszczoną skórę, nie mówiąc już o dyskomforcie, jaki towarzyszył podczas czasu, na jaki został on założony. Ortezy tj. Orteza walker dzięki specjalnym materiałów, wykończeniom, jak również formie usztywnienia nie powoduje żadnych z powyżej wymienionych rzeczy, co sprawia, że jest po raz kolejny znacznie lepszym rozwiązaniem niż gips.
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy